Preventivní program

Provádíme vakcinaci psů, koček a králíků.Img_0603

V České republice je povinné pouze očkování psů proti vzteklině. Očkování proti ostatním nemocem je zcela dobrovolné, ale velmi důležité.

Základní vakcinační schéma štěněte (psinka, parvoviróza, leptospiróza, infekční zánět jater, parainfluenza, infekční laryngotracheitida, vzteklina)

1. vakcinace v 6. týdnech

2. vakcinace v 8. týdnech

3. vakcinace ve 14. týdnech

4. vakcinace v 16. týdnech

následně je nutná každoroční revakcinace

Dále běžně provádíme očkování proti borelióze a tetanu. Nyní jsou dostupné také nové vakcíny proti vzteklině, které umožňují očkovat psa v tříletých intervalech.

Koťata lze očkovat proti panleukopenii, caliciviróze, herpesviróze od 8. týdne, za 3 týdny je nutné provést revakcinaci a samozřejmě k udržení imunit proti těmto nemocem je nutná každoroční vakcinace.

Králíky očkujeme od 10. týdne proti moru a myxomatóze s revakcinací za 3 týdny. Dále se doporučuje očkování v šesti měsíčních intervalech

Nažádoucí reakce po očkování

V místě aplikace se může objevit lokální zduření, které vetšinou do 14 dnů samo odezní, bolestivost v místě očkování, otok očních víček, zvíře může být 1 až 2 dny mírně apatické.

Vzácně se může po aplikaci vakcíny vyskytnout anafylaktický šok, proto doporučuji po aplikaci zůstat ještě 10 minut v čekárně.